Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Dni Lubartowa - Festyn Miejski

Festyn z okazji Dni Lubartowa już w sobotę 26 maja na rynku przed Urzędem Miasta.

Dodatkowy nabór do projektu pn. ,,Czysta energia dla Lubartowa”

Burmistrz Miasta Lubartów ogłasza dodatkowy nabór dla osób zainteresowanych montażem następujących instalacji w ramach projektu pn. ,,Czysta energia dla Lubartowa”:
- kotły opalane biomasą
- instalacje solarne składające się z 3 paneli i 400 litrowego zbiornika - przewidziane dla 5 i więcej osób zamieszkujących nieruchomość.

"Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze"

Dariusz Stachura, śpiewak operowy, tenor, nazywany polskim Pavarottim - zawitał do Lubartowa wraz z artystami polskich scen operowych, w ramach cyklu koncertów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczcili zakończenie wojny i dzień Unii

Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych i środowisko żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie spotkali się 9 maja w Urzędzie Miasta, by upamiętnić Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa nad niemieckim agresorem. Ten dzień to również „Dzień Unii Europejskiej”, o czym przypomnieli organizatorzy.

Zagłosuj na projekt "Alwerni"

Jeszcze do 4 czerwca można głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym Burmistrz Miasta Lubartów objął honorowy patronat. Zachęcamy do głosowania na Stowarzyszenie „Alwernia” - Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, które organizuje projekt „Bez granic – bieg integracyjny”.

Czerwony Krzyż na znaczkach świata

Wystawę filatelistyczną pt. "Czerwony Krzyż na znaczkach świata" otwarto 8 maja w galerii Lubartowskiego Ośrodka Kultury. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Zakończenie roku w II LO

27 kwietnia w II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.

Amatorskie Spotkania Taneczne

Po raz siedemnasty Lubartowski Ośrodek Kultury zorganizował Amatorskie Spotkania Taneczne w Formie Towarzyskiej – Lubartów 2018. W sobotę 28 kwietnia w zmaganiach tanecznych na hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 wzięły udział 272 osoby. Puchary i dyplomy wręczał zastępca burmistrza Radosław Szumiec

Koncert Marcina Stycznia w 100-lecie odzyskania niepodległości

Dzięki wsparciu Miasta Lubartów wystąpił u nas artysta znany z klimatycznych wykonań poezji śpiewanej. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II.

Uroczysty przemarsz, Msza i koncerty w Święto Konstytucji 3 Maja

Narodowe Święto rozpoczęło się w Lubartowie tradycyjnym przemarszem spod Urzędu Miasta do Bazyliki Świętej Anny. Tam odprawiona została Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny poprzedzona występem uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego. Muzycznym akcentem, bez którego trudno wyobrazić sobie Święto Konstytucji, był koncert Orkiestry Dętej OSP Lubartów na rynku przed Urzędem Miasta. Za występ muzyków oraz za obecność na uroczystości podziękował zebranym Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Archiwum

Kalendarz imprez

Maj 2018
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski