Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

Promował Lubartów na światowych igrzyskach

Pan Krzysztof Górski aktywnie uprawia sport pomimo przeszczepu wątroby. 67-letni lubartowski zawodnik jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji w Iwoniczu- Zdroju. Zdobywa medale na zawodach rangi krajowej, europejskiej i światowej. W tym roku odniósł sukces podczas Światowych Igrzysk Osób po Transplantacji i Dializowancyh w Maladze w Hiszpanii, promując naszą małą ojczyznę.

Pan Krzysztof Górski w ubiegłym roku zdobył kilka medali podczas Mistrzostw Europy Osób po Transplantacji i Dializowanych w Helsinkach. W tym roku swoje sukcesy powtórzył w kraju na Ogólnopolskich Igrzyskach dla Osób po Transplantacji i Dializowanych w Zamościu, które odbyły się w dniach 25-27 maja. - Każdy z uczestników mógł brać udział w sześciu konkurencjach sportowych. W rzucie oszczepem, dyskiem i pchnięciu kulą zająłem pierwsze miejsce. Natomiast drugie miejsce miałem w darcie, a trzecie w tenisie stołowym – informuje Krzysztof Górski.

 

Pan Krzysztof wziął następnie udział w obozie sportowym w Zakopanem. Wybrano tam kadrę na mistrzostwa świata w Maladze w Hiszpanii. Miały one miejsce od 25 czerwca do 2 lipca. - Światowe igrzyska odbyły się po raz 21. Startowało w nich 1500 zawodników z 52 krajów. Nasza reprezentacja składała się z 21 osób. Zajęliśmy 16 miejsce i zdobyliśmy 39 medali: 8 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych. W finałowej rozgrywce w darcie było 4 Polaków i 4 Japończyków, wśród nich ja. Udało mi się zdobyć srebrny medal, kolega z Polski zdobył złoto, a dwaj Japończycy brązowe medale. Ponadto startowałem też w rzucie oszczepem – zająłem czwarte miejsce, a w rzucie piłeczką palantową i dyskiem byłem na piątym miejscu. Oczywiście na tych wyjazdach propagowałem nasze miasto w koszulce z godłem Polski i logo Lubartowa. Dziękuję za dofinansowanie wyjazdu Urzędowi Miasta Lubartów – mówi Krzysztof Górski. Jak podkreśla lubartowianin, na zawodach panuje rodzinna atmosfera, wszyscy się wspierają, a rywalizacja jest pozytywna. Przy okazji ma możliwość zwiedzić piękne miejsca. W przyszłym roku planuje uczestniczyć w mistrzostwach Europy na Santorini w Grecji, a w 2019 roku na mistrzostwach świata w Anglii.

 

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Czerwiec 2018
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski