Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

Delegacja Miasta Lubartów na dożynkach

Dożynki powiatu lubartowskiego zorganizowano w niedzielę 27 sierpnia na placu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Uczestniczyła w nich delegacja Miasta Lubartów z burmistrzem Januszem Bodziackim.

Uroczystości oficjalne poprzedzony były Mszą św. w Bazylice św. Anny. Następnie korowód dożynkowy przeszedł przed siedzibę starostwa, gdzie miał miejsce ceremoniał dożynkowy. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Małgorzata i Leszek Gałązka z Krępy w gminie Jeziorzany.

Podczas dożynek było symboliczne przekazanie chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów oraz prezentacja gmin powiatu i konkurs wieńców. Oprócz delegacji gminy Abramów, Kamionka, Kock, Firlej, Serniki, Ostrówek, Uścimów, Jeziorzany, Ostrów Lubelski, Lubartów, Niedźwiada, Michów, obecna była też delegacja Miasta Lubartów - Kapela Ludowa Lubartowiacy (bez wieńca), w której jest niewielka liczba rolników. Burmistrz Lubartowa postanowił uhonorować rolników za ich pracę i wręczyć nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych. Zwyciężył wieniec gminy Niedźwiada.  

W związku  z tym nagrodę finansową burmistrz Janusz Bodziacki wręczył delegacji z Górki Lubartowskiej w gminie Niedźwiada.  Natomiast w kategorii wieńców współczesnych pierwszą nagrodę zdobył wieniec wykonany przez gminę Lubartów.

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Czerwiec 2018
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski