Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

Paraolimpiada w SP 3

Paraolimpiada w Szkole Podstawowej nr 3 już za nami. Impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez w naszym mieście, ponieważ jest organizowana od 2006 roku. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

W sobotę 21 października niepełnosprawni z Ośrodków w Lublinie, Firleju, Puławach, Kozicach Dolnych oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie i Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w paraolimpiadzie i warsztatach plastycznych pod hasłem "Poznaj mnie – poznaj siebie".

- To już tradycja, że jesienią spotykamy się na paraolimpiadzie. Już nie mówimy, że przyjeżdżają do nas zawodnicy, tylko mówimy, że przyjeżdżają nasi przyjaciele. Mam nadzieję, że z tego spotkania wyniesiecie wiele wspomnień – powiedział gospodarz spotkania Marian Bober, dyrektor SP 3.

 

Co roku wsparcia finansowego imprezie udziela Urząd Miasta Lubartów. Z tej okazji na spotkaniu obecny był burmistrz Janusz Bodziacki: - Gościnny Lubartów poraz dwunasty wita uczestników paraolimpiaady i warsztatów plastycznych. Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w szkole miejskiej, rywalizować ze sobą, poznać się nawzajem. Dziękuję organizatorom, gdyż każde takie przedsięwzięcie wymaga dużo pracy. Życzę dobrej sportowej rywalizacji i miłego pobytu w Lubartowie – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

 

Przed rozpoczęciem zabawy, trzymając się za ręce, wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej, odśpiewali piosenkę "Pokonaj siebie". Był występ chóru i zespołu tanecznego, konkurencje sportowe, nordic walking, mecz piłki nożnej. Oprawę muzyczną zapewnili Agnieszka Zarzycka i Marek Kowal. Przygotowano poczęstunek, warsztaty garncarskie, rzeźbiarskie, wykonywano też dekoracje, dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. W organizację włączyli się wolontariusze z SP 3 i II LO, nauczyciele oraz członkowie Klubu Aktywnych Art -Fit.

 

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Grudzieñ 2018
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski