Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności

"Trzeźwa rodzina" – podsumowanie projektu Stowarzyszenia "Nadzieja"

Konferencję podsumowującą realizację projektu "Trzeźwa rodzina – świadomi i aktywni obywatele" zorganizowało 29 listopada Stowarzyszenie Klub Abstynenta "Nadzieja" w Lubartowie.

Na spotkanie w siedzibie stowarzyszenia przybyli przedstawiciele samorządu z burmistrzem Januszem Bodziackim na czele, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ośrodka pomocy społecznej, radni, członkowie stowarzyszenia oraz wykonawcy projektu. - Jest to kolejna konferencja. W ubiegłym roku podsumowaliśmy projekt trzyletni. Tym razem jest to projekt roczny, który rozpoczął się w grudniu 2016 roku i kończy się 30 listopada br. - mówił Andrzej Karwat, prezes klubu "Nadzieja".

 

Konferencję otworzył burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki: - Jestem głęboko przekonany, że podstawą życia jest rodzina, a podstawą funkcjonowania całego świata jest trzeźwa i silna rodzina. Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem, który jest potrzebny w przezwyciężaniu naszych niedomagań. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować "Nadziei" – stowarzyszeniu, które po raz kolejny gromadzi nas w Lubartowie i robi w mieście oraz okolicy dużo dobrych rzeczy. Cieszę się, że są wykonawcy projektu i podzielą się swoim doświadczeniem – powiedział burmistrz Janusz Bodziacki.

 

Projekt "Trzeźwa rodzina – świadomi i aktywni obywatele" zakładał udzielenie wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci zagrożone marginalizacją ze względu na występujące w ich strukturze uzależnienie od alkoholu, a następnie zaangażowanie ich w rodzinny wolontariat: społecznościowe akcje wspierania i promocji więzów rodzinnych, aktywnych form spędzania wolnego czasu przez rodzinę. Celem projektu były cykliczne grupy wsparcia specjalistycznego (Świadomy Tata i Świadoma Mama); psychoterapia indywidualna (Trzeźwy wgląd w siebie); arteterapia (Kreatywna młodzież w społeczności lokalnej). Ponadto utworzenie Obywatelskiego Punktu Konsultacyjnego przy Trzeźwościowycm Centrum Wspierania Rodziny, warsztaty wspierające wczesny rozwój malucha, wakacyjne warsztaty integracyjne dla rodzin "Pod żaglami" oraz program rozwoju duchowego połączony z pielgrzymką w intencji utrzymania trzeźwości i zgody w rodzinie.

W projekcie wzięło udział 80 osób. O jego realizacji opowiedzieli wykonawcy: psycholog

Wanda Suchorab i psychoterapeuta Małgorzata Jarmuła. O poradnictwie prawnym i obywatelskim w projekcie mówił prawnik Tomasz Koziarski, a o kwestii związanej z rynkiem pracy wspominała Krystyna Targońska. Zajęcia z arteterapii prowadziła Edyta Weremczuk. Zadanie było współfinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i Gminy Miasta Lubartów.

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Pazdziernik 2018
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski