Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Węgrzy w Lubartowie

Młodzież węgierska przebywała w Lubartowie od 10 do 19 lipca. Pobyt Węgrów w Polsce zorganizowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie: Ilona Skałecka i Ewa Czech.

Święto Policji w Lubartowie

Obchody Święta Policji zorganizowano 16 lipca w Lubartowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice św. Anny, którą odprawił ks. Andrzej Juźko w intencji policjantów i pracowników cywilnych. Następnie był apel, podczas którego wręczone został akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz nagrody od Komendanta Wojewódzkiego Policji. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Przejedzie 3,7 tysiąca kilometrów dla Bianki. Pan Janusz dotarł na Śląsk

Lubartowianin Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. Na rowerze z sakwami, z logo Miasta Lubartów, wyruszył 30 czerwca. W środę 11 lipca dotarł do Zabrza, w czwartek był już w Gliwicach, przekroczył pierwszy 1000 km.

Budowa boiska przypieczętowana. Miasto podpisało umowę

To kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września br. ma powstać budynek szatniowo – sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca 2019 roku pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, którym jest firma z Dąbrowy Górniczej.

Miasto podpisało umowę z wykonawcą ekologicznej inwestycji

Do końca października bieżącego roku w Lubartowie zostaną zamontowane 142 instalacje fotowoltaiczne na prywatnych posesjach. Miasto Lubartów podpisało umowę z wykonawcą. Od początku przyszłego tygodnia firma będzie sporządzała audyt wśród mieszkańców – uczestników projektu. Ustali szczegóły montażu na obiektach.

Miasto udostępnia studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego

Projekt zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lubartów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest dostępny do publicznego wglądu.

Święto Roweru - podziękowanie, podsumowanie

Jubileuszowe, XXV Święto Roweru, choć deszczowe, to tradycyjnie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli dwóch kółek. Zarejestrowało się dokładnie 9 851 uczestników. Przejechali razem ponad 287 113 kilometrów. W tym sportowym wydarzeniu uczestniczył Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, który przyjechał do Lubartowa z odznaczeniami dla Organizatorów. Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki podziękował za kontynuowanie od ćwierć wieku tej największej imprezy rowerowej w Polsce. Miasto, jak co roku, wsparło finansowo Święto Roweru.

Dodatkowy nabór na instalacje solarne

Burmistrz Miasta Lubartów ogłasza dodatkowy nabór dla osób zainteresowanych montażem instalacji solarnych składających się z 3 paneli i 400 litrowego zbiornika - przewidziane dla 5 i więcej osób zamieszkujących nieruchomość w ramach projektu pn. ,,Czysta energia dla Lubartowa”

Zaproszenie na koncert

W niedzielę 22 lipca o godz. 16 Orkiestra Dęta OSP zaprasza na rynek w Lubartowie. Podczas koncertu finansowanego przez Miasto Lubartów zabrzmią przeboje muzyki filmowej oraz tak zwanej popularnej. Zapraszamy!

Orkiestra Dęta nie zwalnia tempa

Orkiestra Dęta OSP Lubartów zajęła I miejsce za koncert oraz I miejsce za najlepiej wykonaną grę w marszu – podczas wojewódzkiego przeglądu orkiestr w Niedrzwicy Dużej.

Archiwum

Kalendarz imprez

Lipiec 2018
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski