Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Uwaga. W lasach szczepionki dla lisów

Wojewódzki Inspektora Weterynarii w Lublinie w najbliższych daniach zamierza przeprowadzić szczepienie lisów. Akcja potrwa od 25 marca do 3 kwietnia 2019 r. na terenie województwa lubelskiego w tym również powiatu lubartowskiego.

Będzie przebudowa parku, ruszył remont redakcji

Do 29 marca Urząd Miasta Lubartów czeka na oferty wykonawców, którzy zechcą przebudować park miejski. Rozpoczął się też remont obecnej siedziby "Lubartowiaka", który potrwa do końca listopada. Wnętrze będzie przystosowane pod potrzeby punktu informacji turystycznej.

Przetargi na termomodernizację szkół

Urząd Miasta Lubartów ogłosił przetargi na termomodernizację dwóch szkół na terenie miasta. Chodzi o budynki II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 3.

Promujemy strefę gospodarczą

Siedem hektarów uzbrojonego terenu oddalonego kilkaset metrów od zjazdu z przyszłej drogi S19. Doskonale skomunikowane z miastem i drogami dojazdowymi. To tylko niektóre z atutów Lubartowskiej Strefy Gospodarczej. Właśnie powstał film promujący naszą strefę. Materiał będzie publikowany w Internecie, mediach oraz spotkaniach z potencjalnymi inwestorami. Zapraszamy go oglądania.

Trwa przycinka drzew. Ruszyły wiosenne porządki

Podnośnik koszowy, sekatory, piły. Narzędzia do wiosennych porządków poszły w ruch. Przy ulicy Lubelskiej Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na zlecenie Urzędu Miasta Lubartów przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne.

Uczniowie II LO najlepsi z matematyki

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie osiągnęli najwyższe wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MAT.

Przedstawiciele samorządu na uroczystościach w Jamach

Przedstawiciele samorządu Miasta Lubartów 8 marca uczestniczyli w obchodach rocznicy pacyfikacji wsi Jamy. 75 lat temu mieszkańcy wsi zostali wymordowani przez hitlerowców. Zginęły wtedy 152 osoby.

Wybierz sportowców roku

Redakcja „Lubartowiaka” rozpoczyna głosowanie w XXIII Plebiscycie na dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2018 roku. Kandydatów mogli zgłaszać Czytelnicy, kluby sportowe, kibice, trenerzy oraz sympatycy dyscyplin sportowych.

Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Lubartów w 2019 r.

Burmistrz Miasta Lubartów ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania realizowane w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE) zatwierdzonego Uchwałą Nr XXIV/151/2017 Rady Miasta Lubartów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie przyjęcia Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Lubartów.

Lubartów na Zgromadzeniu Miast Polskich

Burmistrz Krzysztof Paśnik jako przedstawiciel miasta Lubartów uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich. Spotkanie z udziałem delegatów z ponad dwustu miast odbyło się w dniach 5-6 marca w Poznaniu.

Archiwum

Kalendarz imprez

Marzec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski