Aktualności

Jesteś tu: Lubartów > Strona główna

Mali lubartowianie pamiętają o Dziadkach

W Dniu Babci i Dniu Dziadka w lubartowskich przedszkolach robi się ciepło od gorących serc i dobrych słów. Jest też artystycznie. Wnuczęta tworzą obrazy, tańczą i śpiewają dla swoich ukochanych dziadków.

Msza św. za Prezydenta Gdańska w lubartowskiej bazylice

W intencji tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska modlili się w sobotę 19 stycznia mieszkańcy Lubartowa, radni i przedstawiciele władz miasta, gminy oraz powiatu.

Jeszcze brzmią kolędy...

Chór Ziemi Lubartowskiej tradycyjnie wystąpił z koncertem kolęd w Kościele Ojców Kapucynów. Formacja pod kierunkiem p. Alfreda Kędziory działa w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Nabór wniosków na stypendia z zakresu kultury

Jesteś człowiekiem kultury? Masz ciekawe pomysły, osiągnięcia, plany, ale potrzebujesz wsparcia? Ta szansa jest dla Ciebie.

Rozmowa z Wojciechem Charlińskim

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w Lubartowie powstała publikacja pt. „Lubartowskie ścieżki czasu” autorstwa Wojciecha Charlińskiego. Na temat książki z jej autorem rozmawiała Sylwia Cichoń.

Radni uchwalą budżet na najbliższej sesji

IV sesja Rady Miasta Lubartów rozpocznie się w czwartek 31 stycznia o godz. 17:00 w sali obrad Urzędu Miasta, ul. Jana Pawła II 12. Przypominamy, że dzięki systemowi e-sesja przebieg wszystkich obrad można oglądać w czasie rzeczywistym na http://lubartow.esesja.pl/ oraz pod linkami podanymi na naszej stronie w zakładce SESJE RM VIDEO.

Zaproszenie na spotkanie z Szymonem Osowskim

Szymon Osowski - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sieć Obywatelska - Watchdog Polska odwiedzi Lubartów w poniedziałek 21 stycznia. Jest on dyrektorem ds. strategicznych postępowań sądowych i edukacji prawnej. W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Od 2012 Dziennik Gazeta Prawna umieszcza jego nazwisko w rankingu najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Msza św. w Dniu Żałoby Narodowej

Samorząd Miasta Lubartów zaprasza na Mszę Świętą w intencji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Msza zostanie odprawiona w lubartowskiej Bazylice Świętej Anny, w sobotę 19 stycznia o godz. 7.30. W Dniu Żałoby Narodowej solidaryzujemy się z Gdańszczanami i wszystkimi opłakującymi ś.p. Pawła Adamowicza. Zapraszamy Mieszkańców Lubartowa do wspólnej modlitwy i refleksji w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Pomaganie przez... pływanie z Sonią Bochyńską i Bartłomiejem Roguskim

Piąty Charytatywny Maraton Pływacki „Pływamy dla…” odbędzie się w dniach 2-3 lutego na basenie przy SP 3. W tym roku zbierane będą pieniądze dla sióstr Mileny i Moniki Koziej z Rozkopaczewa.

Solidarni z Gdańskiem

Lubartów jest niewielkim miastem, ale i my łączymy się w żalu i modlitwie z pięknym miastem Gdańsk. Przekazujemy wyrazy solidarności w obliczu tragedii. Wszystkim mieszkańcom Gdańska oraz rodzinie zmarłego Pana Prezydenta składam wyrazy współczucia i łączę się w modlitwie – Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.

Archiwum

Kalendarz imprez

Styczeñ 2019
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Najbliższe:

Zobacz wszystkie

Projekty UE
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski