Archiwum

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności (Archiwum) > Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

Lubartów wziął udział po raz kolejny w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", pod patronatem narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

W niedzielę 4 marca mieszkańcy miasta i przyjezdni wzięli udział w Biegu Pamięci "Tropem Wilczym", oddając hołd polskiemu powojennemu podziemiu niepodległościowemu. W Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano także grę edukacyjną "Szlakiem Wyklętych". Tego dnia odprawiono też Mszę św. w Bazylice św. Anny.

 

- Witam Państwa serdecznie i gorąco. Cieszę się bardzo, że skorzystaliście z zaproszenia z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Szkoła Podstawowa nr 1 po raz pierwszy jest współorganizatorem biegu "Tropem Wilczym". Cieszę się, że w dniu dzisiejszym duża liczba dziewczynek i chłopców wzięła udział w grze edukacyjnej. Zależy nam, aby w nowoczesny sposób uczyć historii – mówiła przed biegiem dyrektor SP 1 Danuta Sienkiewicz.

 

Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych mieli na sobie okolicznościowe koszulki. Najpierw był bieg honorowy na 1963 m, w którym wziął udział burmistrz Janusz Bodziacki. Nastepnie wystartował bieg na 5 km, na czas. Pierwszy na mecie pojawił się Bartosz Ceberak. Bieg podsumowano na sali gimnastyycznej. Podziękowania organizatorom i biegaczom złożył burmistrz Janusz Bodziacki: - Rok 2018 dla Polaków jest rokiem wyjątkowym, poprzez obchody jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Chciałbym w duchu naszej wdzięczności, że możemy żyć w wolnej ojczyźnie, w Lubartowie, podziękować Szkole Podstawowej nr 1 za organizację oraz wszystkim, którzy włączyli się do tego wydarzenia. Dziękuję na ręce ks. Andrzeja Juźko za modlitwę w intencji żołnierzy niezłomnych.

 

Nagrody wręczono drużynom, które uczestniczyły w grze edukacyjnej "Szlakiem Wyklętych". W tym roku ponad 30 drużyn zmagało się z przesłuchaniami, zdawaniem raportów, szukaniem medali, pierwszą pomocą w szpitalu polowym. Sprawdzano umiejętności na poligonie, było również malowanie koszulek. W Biegu Pamięci "Tropem Wilczym" przyznano nagrody dla osób w kategoriach wiekowych, dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz w kategorii open kobiet i mężczyzn.

 

 

Opublikowano: 2018-03-05 15:06:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Styczeñ 2020
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Projekty UE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
CLIP VIDEO LUBARTÓW
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski