Archiwum

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności (Archiwum) > 50 lat Przedszkola nr 2

50 lat Przedszkola nr 2

Przedszkole nr 2 w Lubartowie obchodziło swoje 50-lecie istnienia. Uroczystość z tej okazji zorganizowano 14 czerwca w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy szkół oraz przedszkoli miejskich i niepublicznych, przedstawiciele ZNP, rodzice, byli pracownicy, absolwenci i osoby współpracujące z placówką. Samorząd Miasta Lubartów reprezentowali burmistrz Janusz Bodziacki, sekretarz Anna Bielińska i skarbnik Lucyna Biskup.

 

- W przedszkolu czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To dni, miesiące i lata napędzają machinę przedszkolnego świata. W tę perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowtarzalne, dzięki którym możliwe jest dokonanie oglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i pracą przedszkola. Do takich wydarzeń niewątpliwie należy jubileusz... Udało się stworzyć przedszkole takie, jakie widzimy je dzisiaj - przyjazne, kolorowe, tętniące życiem, otwarte na nowe wyzwania. Nasze przedszkole na przestrzeni lat zmieniało swoje oblicze, w istocie jednak pozostało takie samo. Jest nie tylko ważną częścią lokalnej społeczności, ale też jest częścią naszego życia, to nasz drugi dom - dla ns pracowników i powierzonych naszej opiece dzieci - mówiła dyrektor Przedszkola nr 2 Teresa Kosior, witając gości. Teresa Kosior przybliżyła historię przedszkola, które powstało w 1968 roku, a jego pierwszym dyrektorem była ś.p. pani Antonina Polak.

 

Na spotkanie przybyła też kurator oświaty w Lublinie Teresa Misiuk: - Chcę serdecznie i gorąco pogratulować Państwu jubileuszu. To 50 lat zbiorowej historii przedszkola, ale też 50 lat indywidualnych historii dyrektorów, nauczycieli, pracowników i co najważniejsze - dzieci, które pewnie dziś jako dorosłe osoby uczestniczą w uroczystości. To jest powód do radości, zadowolenia, satysfakcji. To nauczycielom w przedszkolu rodzice powierzają swój największy skarb i czynią to z pełnym zaufaniem tak jak w Państwa przypadku. Za ten ogrom umiejętności pedagogicznych, wielkiej kultury, talentu, pasji, ciepła, dobroci musi wam wystarczyć jedno słowo - "dziękuję".

 

Życzenia od samorządu miasta przekazał burmistrz Janusz Bodziacki: - Będąc w nastroju jubileuszu, chciałbym przede wszystkim pogratulować 50-lecia przedszkola. Przez pół wieku Przedszkole nr 2 gromadziło dzieci decyzją rodziców, którzy powierzyli je nauczycielom. Chciałbym podziękować za wychowywanie tych pokoleń przez 50 lat w imieniu naszego miasta i złożyć też najlepsze życzenia. Aby ta pasja nie ustawała w przekazie od nauczycieli i wychowawców oraz dyrekcji, abyście Państwo jako rodzice byli przekonani, że powierzając swoje dziecko osobom w przedszkolu, wiecie, iż jest bezpieczne, będzie tam nauczane i wychowywane zgodnie z waszą intencją.

 

Część artystyczna w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup rozpoczęła się od poloneza. Był też taniec z chustami do muzyki klasycznej, taniec ludowy "Polka Trablanka" oraz taniec z parasolkami do piosenki "Taniec w deszczu" oraz taniec do utworu "Mamma Mia". Publiczność ponadto usłyszała takie utwory jak: "Bo co może mały człowiek", "Podajmy sobie ręce", "Przedszkole - drugi dom" oraz "Lipka". Miłym upominkiem był występ absolwentki placówki Moniki Dorosiewicz, nauczycielki rytmiki, muzykoterapeutki. Zaśpiewała ona w języku francuskim utwór pt. "Jej portret" do muzyki W. Nachornego. Na zakończenie wykonano "Walc Barbary" z filmu "Noce i dnie".

 

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. 10 czerwca w Bazylice św. Anny w intencji pracowników, dzieci i rodziców. Natomiast 15 czerwca na placu przedszkolnym zorganizowano festyn połączony z obchodami Dnia Dziecka.

 

 

Opublikowano: 2018-06-15 12:20:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Sierpieñ 2019
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Projekty UE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
CLIP VIDEO LUBARTÓW
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski