Archiwum

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności (Archiwum) > Mobilne Muzeum Multimedialne - fotogaleria

Mobilne Muzeum Multimedialne - fotogaleria

Mobilne Muzeum Multimedialne można zobaczyć w Lubartowie w czwartek i piątek - 6,7 września. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z historią Niepodległej. W świat historii, która buduje naszą dzisiejszą tożsamość, zwiedzających wprowadza imponująca jakość oraz ilość zgromadzonych materiałów. Setki zdjęć, nowoczesne formy audiowizualne - to wszystko robi wrażenie. Wystawę zwiedziła już młodzież z kilku szkół. Wstęp jest wolny.

W otwarciu Muzeum uczestniczył Burmistrz Miasta Lubartów. - W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości jest słowo, które pierwsze przychodzi na myśl. To wdzięczność – mówił Janusz Bodziacki.  - Dzięki ofierze krwi wielu pokoleń Polaków możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie.  Jesteśmy wdzięczni za ten dar. Dziękuję za umożliwienie mieszkańcom Lubartowa zwiedzania Muzeum, które powstało z inicjatywy Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.  To miejsce odwiedzi młodzież, co jest dla nas bardzo ważne.

W spotkaniu inaugurującym pobyt Muzeum w Lubartowie uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli. Na grę miejską przygotowaną przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne zaprosiła Naczelnik Wydziału Kultury UM, Ewa Sędzimierz. Natomiast do zwiedzania Muzeum zapraszał jego koordynator. - Ideą Prezydenta Rzeczypospolitej jest to, aby włączyć jak najszersze kręgi w ten jubileusz rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Krzysztof Budziński, koordynator trasy Muzeum. - Ta wystawa jest wyjątkowa. Zapraszam państwa, w imieniu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej, do zwiedzania. W całej Polsce odwiedzimy 56 miast.

Czynnną przez dwa dni wystawę można oglądać do piątku 7 września, do godz. 16. Co można na niej zobaczyć? Na przykład zdjęcia pamiątek i wynalazków polskich pokazanych w formie hologramu, unikalnej technologii dającej możliwość zobaczenia przedmiotu w trójwymiarze.

 

 

 

Opublikowano: 2018-09-07 13:09:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Grudzieñ 2019
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Projekty UE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
CLIP VIDEO LUBARTÓW
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski