Archiwum

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności (Archiwum) > 25 lat Domu Pomocy w Jadwinowie

25 lat Domu Pomocy w Jadwinowie

Dom Pomocy Społecznej w Jadwinowie działa już od 25 lat. Swój jubileusz Siostry Felicjanki, personel oraz mieszkanki świętowały razem z zaproszonymi gośćmi, w czwartek 6 września.

Jubileuszowe uroczystości na tak zwanym Jacku rozpoczęły się Mszą św. w kaplicy pw. Świętego Antoniego, przy DPS. Przewodniczył jej ks. kan. Andrzej Sarna, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Homilię wygłosił ks. kan. Andrzej Juźko, Dziekan Dekanatu Lubartowskiego.

- Ksiądz Ignacy Kłopotowski przed ponad 100 laty sprowadził do Lubartowa  Siostry Felicjanki – mówił ks. Andrzej Juźko. - Od tamtego czasu zmienia się to miejsce w swoim wyglądzie i osobach, ale nieustannie służy człowiekowi. Najpierw ten dom służył sierotom, dzieciom które tu znalazły schronienie. Dziś są tu osoby starsze, potrzebujące opieki, często z niepełnosprawnością. To, jak opiekujemy się ludźmi starszymi, jest miarą naszego człowieczeństwa – mówiła Matka Teresa z Kalkulty. Myśląc o ludziach chorych, będących często u schyłku swojego życia, Lubartów oddycha dwoma płucami. Jedno płuco to DPS w Jadwinowie, drugie – Hospicjum św. Anny. To dwa szczególne miejsca na ziemi lubartowskiej, gdzie człowiek ma okazaną miłość, godność i szacunek – mówił ksiądz Dziekan.

Goście złożyli na ręce dyrektor s. Michaeli Szumskiej życzenia dla prowadzących dom pomocy oraz dla jego podopiecznych.

- Miałem zaszczyt w jakiś sposób uczestniczyć w historii tego miejsca od początku, czyli od 25 lat – mówił Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki. – Wspominam siostrę Teresillę, którą nazywaliśmy budowniczym tych budynków, tej totalnej zmiany. To się działo rok po roku, w ciągu tych 25 lat. Po drodze było wiele trosk, kłopotów.  Dziś, w dniu jubileuszu, proszę przyjąć moje podziękowania i życzenia długich lat funkcjonowania.

(J.A.)

 

Opublikowano: 2018-09-12 15:22:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Styczeñ 2020
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Projekty UE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
CLIP VIDEO LUBARTÓW
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski