Archiwum

Jesteś tu: Lubartów > Aktualności (Archiwum) > Seniorzy świętowali

Seniorzy świętowali

30 września na placu przed Urzędem Miasta seniorzy obchodzili swoje święto.

Seniorzy obchodzą swoje święto 1 października – jest to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Rada Seniorów Miasta Lubartów wraz z zaprzyjaźnionymi osobami oraz sponsorami przygotowała dla przybyłych tego dnia wiele atrakcji.

- Mam nadzieję, że wszyscy się będą dobrze bawić. W tym roku specjalnie nie dawaliśmy żadnego programu ze względu na to, że dzień seniora ma być po prostu niespodzianką. Cieszymy się, iż możemy razem spędzić ten dzień - mówiła Halina Żeromska, przewodnicząca Rady Seniorów. Spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego, który uczestniczył w uroczystości:

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to, że Państwo już tradycyjnie na naszym rynku w mieście, przy pięknej jesiennej pogodzie, tak wspaniale obchodzicie swoje święto. Dziękując za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie, przychodzę, aby przed Państwem pochylić głowę, aby wam podziękować za to, że Państwo jesteście, że obdarzacie nas tutaj w Lubartowie i w swoich lokalnych środowiskach swoim doświadczeniem, a my z wielką radością i zaszczytem korzystamy z niego - mówił burmistrz Janusz Bodziacki. - Musimy wychodzić na przeciw waszym oczekiwaniom, aby wasza grupa czuła się jak najlepiej, dlatego w naszym mieście od kilku lat podejmujemy działania i zachęcamy Państwa do korzystania z różnych form działalności. Myślimy o utworzeniu centrum senioralnego, ale również od pażdziernika startuje program Klub Seniora realizowany przez Lubartowski Ośrodek Kultury z różnymi formami.

 

Burmistrz wręczył wszystkim paniom różę. Następnie Chór Ziemi Lubartowskiej działający w LOK pod kierownictwem Alfreda Kędziory odśpiewał hymn Lubartowa "O Ziemio Lubartowska". W programie imprezy były również występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Lubartowa. Był słodki poczęstunek, ciepłe napoje, można było również zbadać się przy stoisku Curate. Niespodzianką było przybycie dzielnicowych z Komendy Policji w Lubartowie, którzy udzielali porad oraz odpowiadali na pytania seniorów. Tego dnia przyznano również odznaki "Aktywny senior", którą otrzymały Alicja Rokicka i Regina Wierzchoń. Ten dzień był okazją do podsumowania i przybliżenia działalności między innymi Rady Seniorów Miasta Lubartów, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział w Lubartowie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku. A na zakończenie odbyła się muzyczna uczta dzięki występowi Chóru Ziemi Lubartowskiej.

Organizatorami imprezy byli Klub Aktywnych Art Fit, Rada Seniorów Miasta Lubartów, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów o/Lubartów, Uniwersytet Trzeciego Wieku, PCK o/Lubartów, MOPS Lubartów oraz przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Lubartów.

 

Opublikowano: 2018-10-10 09:11:00

Zobacz także:

Więcej informacji w Archiwum

Kalendarz imprez

Styczeñ 2020
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Projekty UE
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
CLIP VIDEO LUBARTÓW
RCL
Dzienniki Ustaw
Monitor Polski